10/12/2020

DOO “Komunalno” Berane je je organizovalo i sprovelo akciju čišćenja divlje deponije kod gradskog stadiona. Zaposleni u Društvu uz pomoć mehanizacije su uspjeli da očiste, utovare i odvezu veliku količinu otpada, u kojoj je dominirao građevinski otpad -šut, koja je bila nelegalno odložena na ovoj lokaciji. Očišćena površina je dodatno uravnjana i uređena, tako da je kompletna slika sportskog kompleksa koji se nalazi ovdje, sada mnogo ljepša.

Još jednom apelujemo na nesavjesni dio naših sugrađana koji na ovakav način odlažu otpad na mjestima koja nisu predviđena za to, da prestanu to da rade i da otpad odlažu na mjestima koja su predviđena za to. Ovo je grad svih nas i samo ako svi budemo dali svoj maksimalni doprinos očuvanju životne sredine, imaćemo je čistu, zdravu, baš onakvu kakva nam treba i kakvu zaslužujemo!

Takođe, apelujemo na izvođače radova na građevinskim objektima i sličnim projektima, da kada njihova vozila ili njihovi zaposleni zaprljaju ulice, trotoare i druge javne površine prilikom izvođenja radova, izvrše čišćenje istih jer je to njihova obaveza i oduvijek je tako bilo.

Čuvajmo naš grad!