24/07/2020

DOO „Komunalno“ Berane je u okviru projekta „Zelena ostrva“, koji se tiče upravljanja otpadom, finansiranog od strane Evropske unije, a realizuje ga zajedno sa Opštinom Berane i drugim partnerima,  nastavilo sa sprovođenjem aktivnosti. Izvšena je podjela komunalnih posuda za odlaganje otpada – kanti zapremine 120 l, za suvi i mokri otpad, korisnicima komunalnih usluga u dijelu MZ Lim (Šaćina bara), dijelu MZ Dolac i dijelu MZ Donje Luge. Ovim projektom je obuhvaćeno ukupno 1.000 domaćinstava na teritoriji Opštine Berane, kojima je podijeljeno 2.000 komunalnih posuda za odlaganje suvog i mokrog otpada.

Komunalne posude koje je našem Društvu donirala NVO “Sjeverna zemlja” podijeljene su domaćinstvima u ul. Dragiše Radevića.

Korisnici koji su dobili komunalne posude na korišćenje su upoznati sa načinom odlaganja i vrstom otpada koji se može odlagati u ovim posudama, a o terminu kada će se vršiti pražnjenje ovih posuda, korisnici će biti blagovremeno obaviješteni.