03/08/2022

U cilju unaprjeđenja i veće efikasnosti rada na održavanju čistoće ulica, trotoara, platoa, trgova i drugih javnih površina, DOO “Komunalno” Berane je od sopstvenih sredstava finansiralo nabavku višefunkcionalne mašine. Ova specijalizovana mašina posjeduje hidrauličnu instalaciju koja omogućava, pored hidrostatičkog pogona na sva četiri točka, pogon velikog broja dodatnih priključaka za radove u svim sezonama. Zbog nedostatka sredstava DOO “Komunalno” Berane nije bilo u mogućnosti da uz mašinu nabavi i sve dostupne priključke, tako da su nabavljeni oni koji su trenutno najpotrebniji i najznačajniji za održavanje čistoće grada u ljetnjem i zimskom periodu. U narednom periodu Društvo će u skladu sa mogućnostima nabaviti preostali dio dodatnih priključaka, kako bi se mogućnosti ove specijalizovane mašine mogle iskoristiti maksimalno. Tokom ljetnjih mjeseci koristiće se za čišćenje i usisavanje prašine, a u zimskom periodu za čišćenje snijega sa ulica, trotoara, trgova, pješačkih staza i drugih javnih površina.

Nastavljamo da održavamo čistim naš grad i da unaprjeđujemo, kako mehanizaciju Društva, tako i uslove za prijatniji život i rad u našim Beranama.